Duyuru Detay
2020 YILI B.A.P. BAŞVURULARI HAKKINDA DUYURU Tüm Duyurular
Son Geçerlilik Tarihi 31-07-2020 Son Geçerlilik Saati 23:50
Tarih 08-07-2020 Ekleyen Doç. Dr. İsmail Onur KIYMAZ
Duyuru Detayı

Tüm araştırmacılarımızın dikkatine,

Üniversitemiz 2020 yılı B.A.P. başvuruları, 29.06.2020 tarihinden 31.07.2020 tarihi mesai bitimine kadar açılacaktır. Sadece (A4) “Hızlı Destek Projesi” başvurularına destek verilecektir. Bu tarihten sonra yapılacak proje başvuruları değerlendirilmeyecek, başvuru için tekrar ek süre verilmeyecektir. Araştırmacılarımızın başvurularını hazırlarken aşağıdaki esaslara dikkat etmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde proje başvuruları desteklenmeyecektir.

  • Bir öğretim elemanının yeni proje önerisi sunabilmesi için altyapı projeleri hariç, en fazla bir projede yürütücü ya da araştırmacı olarak yer alması gerekir. 
  • Proje başvuruları için bütçe üst limitleri tüm birimler için 4000 TL ile sınırlı olacaktır.
  • Maliye Bakanlığının 25.01.2017 tarih ve 74587075-010.-922 sayılı “bütçe sınırlılıkları ve tasarruf tedbirleri” ile ilgili yazısına istinaden; yurtiçi ya da yurtdışı etkinliklere katılım için herhangi bir yolluk/yevmiye desteği verilmeyecektir.
  • Sunulacak olan projelerde yer alabilecek olan standart masaüstü, dizüstü (laptop) ya da tablet bilgisayar, yazıcı, tarayıcı, harici disk, USB bellek, fotoğraf makinesi, kamera vb. gibi istekler desteklenmeyecektir. Özellikli teçhizat talepleri B.A.P. Komisyonu tarafından ayrıca değerlendirilmeye alınacaktır.
  • Proje başvuruları B.A.P. otomasyon sistemi (BAPOS) üzerinden yapılacaktır. Tüm belgeler (proforma fatura, teknik şartname, YÖKSİS formatlı özgeçmiş, etik kurul belgesi, izin belgesi, vb.) B.A.P. Otomasyon sistemine yüklenmelidir.
  • Projelerdeki mal/malzeme alımları için güncel tarihli proforma faturalar eklenmelidir. Gerekli olan izin ve etik kurul belgeleri proje yöneticisi adına ve yeni tarihli olmalıdır.
  • Pilot üniversite kapsamında yapılacak olan proje başvurularının bütçeleri B.A.P. Komisyonu tarafından ayrıca değerlendirilmeye alınacaktır.

 

B.A.P. KOMİSYONU